Objednávky kurtů 739 237 633 / Tréninky dětí 602 696 060
ibdoksy@seznam.cz

Úspěšné tenisové jaro pro TK Doksy 2018

23. června skončila letošní tenisová sezóna smíšeného družstva TK Doksy dospělých Severočeské skupiny DA2B. Do tohoto roku jsme vstupovali s určitými obavami. Postoupili jsme o třídu výš a to znamenalo vyšší úroveň tenisu a vetší kvalitu našich soupeřů. V roce 2015 jsme si po řadě let druhou třídu vyzkoušeli. Bohužel se nám nepodařilo se v této skupině udržet a sestoupili jsme zpět do třetí třídy. Podařilo se nám tehdy vyhrát pouze jedno utkání.

28.4. jsme na domácích dvorcích v Doksech přivítali soupeře z Liberce Slavia VŠST. I přes úvodní nepříznivý stav 0:4 jsme nakonec zvítězili 5:4. Náš soupeř byl z tohoto obratu velmi zklamaný a nám první vítezství vlilo novou krev do žil a odhodlání.

V dalším týdnu jsme poprvé hráli s družstvem Tenis Libochovice A. Zde jsme bohužel těsným výsledkem 4:5 prohráli. Následně nás čekala 2 utkání s mužstvy z Liberce. V naší skupině byl Liberec zastoupen celkem třikrát. V prvním utkáním se Slovanem Liberec se našim děvčatům podařilo vyhrát důležité 3 body (zápasy) a na světe bylo naše druhé vítězství 5:4. Následně jsme však prohráli s vítězem naší skupiny LTK Liberec C 3:6.

Do druhé třídy postoupilo i mužstvo SK Matchball Česká Lípa B, které na naše dvorce dorazilo na začátku června. O to více nás potěšilo další vítězství 5:4, když poslední dvě vzájemná utkání skončila naší prohrou. Třetím vítězstvím ve skupině bylo jisté, že si druhou třídu zahrajeme i v dalším roce.

Podařilo se nám zvítězit 5:4 nad mužstvem SK Štětí A a stejným poměrem prohrát s TK Frýdlant A. Celkem jsme vyhráli 4 utkáni a třikrát prohráli. V celkovém pořadí z 8 mužstev jsme skončili uprostřed na 4-tém místě. O druhém a čtvrtém místě rozhodoval pouze počet vyhraných zápasů, jelikož všichni jsme měli na kontě 4 vítězství a 3 prohry. Nám se podařilo vyhrát 31 zápasů a druhý v pořadí Libochovice A vyhráli 32 utkání.

Naše tenisové družstvo hrálo v sestavě Marcela Réblová, Jana Zelenková, Natálka Svobodová, Adriana Sismilichová a Anička Svobodová. Za muže hráli Adam Šverma, Zdeněk Svoboda, Petr Vidner, Saša Vítek a Aleš Stach. Nejlepšími našimi hráči byli letos Vítek Alexandr s 9 vítěstvími a Stach Aleš s osmi výhrami ve dvouhře a čtyřhře.

Petr Vidner

Kontaktní formulář