Objednávky kurtů 739 237 633 / Tréninky dětí 602 696 060
ibdoksy@seznam.cz

Úspěchy malých tenistů

V lednovém čísle zpravodaje jste si mohli přečíst zhodnocení činnosti tenisového klubu za několik předchozích let. Připomněli jsme si úspěchy tenisové mládeže v jednotlivých letech. Chtěla bych na to navázat a dnešní článek věnovat právě dětem a jejich tenisovým úspěchům.

Tenisová sezóna družstev probíhá v jarních měsících. V loňském roce jsme měli dvě družstva mladších žáků a družstvo babytenisu. Oblastní soutěže se hrají v rámci severočeského kraje. Babytenisté jsou u nás většinou začínající děti ve věku 6-9 let, ve své soutěži se umístili na 5. místě. Ve věkové kategorii 10-12 let obsadili mladší žáci „A“ 2. místo a mladší žáci „B“ 4. místo.

Na konci letních prázdnin proběhlo tenisové soustředění, léto jsme zakončili turnajem mladších žáků a začala podzimní část tréninků. V listopadu se vše přesunulo do tělocvičny. Do konce roku se děti účastnily několika halových turnajů, tentokrát v jednotlivcích a navázaly na jarní úspěchy.

Podzimního poháru v České Lípě, který se konal 12.11. a 26.11. se účastnili Oliver Leško, Viki Pémová, David Jelínek, Petr Báchor a Adéla Pokorná. Z prvního turnaje si přivezl Oliver Leško 2. místo ve dvouhře a s Petrem Báchorem 2. místo ve čtyřhře. Na druhém turnaji přidala Viki Pémová – 3. místo ve dvouhře a David Jelínek 3. místo ve dvouhře i ve čtyřhře. V prosinci jely děti na Vánoční turnaj do České Lípy a opět bodovaly. Oliver Leško i Viki Pémová mají krásná 3. místa.

Mezitím se účastnili kluci celostátního turnaje mladších žáků v České Lípě. Jan Řiháček a David Kolner si přivezli 3. místo ve čtyřhře, stejně tak Ondřej Rébl se spoluhráčem z České Lípy skončil na 3. místě. Ondra přidal ještě skvělé 5. místo v jednotlivcích z celostátního turnaje v Mladé Boleslavi. Všem dětem moc gratulujeme a přejeme úspěchy na dalších turnajích, které nás ještě v zimní sezóně čekají.

Děti si zaslouží velkou pochvalu, je radost s nimi pracovat. Chtějí trénovat a baví je to. Děkuji i rodičům za podporu a čas, který jim věnují na turnajích a při soutěžích.

Marcela Réblová

David Kolner, Jan Řiháček – 3. místo ve čtyřhře celostátního turnaje mladších žáků.

Ondřej Rébl, Lukáš Němeček – 3. místo ve čtyřhře celostátního turnaje mladších žáků.

Trénujeme v tělocvičně u školy v Doksech.

Podzimní pohár – Oliver Leško, Adéla Pokorná, Petr Báchor

Podzimní pohár – David Jelínek, Petr Báchor, Oliver Leško, Adéla Pokorná, Viki Pémová

Vánoční pohár – Viki Pémová, Oliver Leško

Kontaktní formulář